Cilvēkiem ar ierobežotām iespējām

Vienīgā autoskola, kura māca invalīdus

Autoskola VIKINGI ir vienīgā, kura Latgalē māca invalīdus ar ierobežotām iespējām.

Automašīna veselam cilvēkam – tas ir pārvietošanās līdzeklis, bet dažreiz un greznība, bet cilvēkam ar ierobežotām iespējām – tā ir ikdiena, darbs, mācības. Tā ir cilvēku sociālā adaptācija pie normālas dzīves. Nepārspīlējot var teikt, ka mēs adaptējam cilvēkus ar ierobežotām iespējām un ievadam tos normālā sociālā vidē. Taču gribas, lai cilvēks uzskatītu sevi par līdzvērtīgu sabiedrības locekli, daudziem mašīna – tas ir cits līmenis, iespēja veikt aktīvu dzīves veidu. Ar invalīdiem autoskolā nodarbojas pieredzējuši pasniedzēji un instruktori, kuri uzsver, ka šie cilvēki izceļas ar cītību un atbildību.

Lai iegūtu vadītāja apliecību invalīdiem, problēmas sākas jau poliklīnikā, kur ārsti negrib dot medicīnisko atļauju. Ne katrai poliklīnikai, kura dod medicīniskās atļaujas ir licence, lai izvērtētu tādu lēmumu invalīdam.

Dažreiz invalīdi zvana un konsultējas ar mums, ko darīt, ja poliklīnikā nedod medicīnisko atļauju. Saka, ka esmu invalīds un vadīt man automašīnu nedrīkst. Poliklīnikā tāds gadījums ir pirmo reizi un nevar iedomāties, ka tādi cilvēki var būt vadītāji.

Ar ko sākt?

Teorijas un vadīšanas kursu, cilvēki ar ierobežotām iespējām apgūst pietiekami ātri, par to liecina pieredzējušu pasniedzēju un instruktoru atsauksmes. Bet, visi mēs zinām, kā vajag vadīt mašīnu. Tas ir akseleratora un bremžu pedālis, kas atrodas automātiskas pārnesumkārbas pārslēdzēja līmenī.

Uz lielceļu savu autovadītāju ceļu kursanti-invalīdi sāk pa speciālu laukumu, jo tas ir drošāk. Visas figūras laukumā var apgūt jau ceturtajā, piektajā nodarbībā. Invalīdu vadīšanas apmācībai jābūt individuālai pieejai. Mūsu instruktori apgalvo, ka invalīdi ir atbildīgāki, un labi izjūt mašīnu. Mūsu autoskola viena no nedaudzām Latvijā, kas nodarbojas ar invalīdu vadīšanas apmācībām. Atnāciet un mēs palīdzēsim.

Apmācību vērtēšana visiem ir vienāda

Apmācību vērtēšana visiem kursantiem vienāda, ar ierobežotām fiziskām iespējām un bez.

“Man ir jāsaka, ka ja mēs saliksim kalkulāciju atsevišķi invalīdiem, tad viņai vajag būt augstākam, turklāt uz kārtību. Bet mēs nesadalām kursantus, cenšamies ar personīgajiem līdzekļiem segt izmaksas”,
– runā autoskolas direktors Olegs Gauks

Pārkārtošanās ar automašīnu

Pārkārtoties ar automašīnu nav liela problēma, bet ja cilvēkam nav kāju, tad spiest pedāļus nav iespējams, tāpēc automašīna ir speciāli pārbūvēta. Ja ar kreisu roku nevar pārslēgt virzienrādītāju, tad viņu pārslēgt pielāgots ar labo roku. Var mainīt pedāļu izkārtojumu. Piemēram, kursants nevar ar labo kāju izspiest pedāli, bet ar kreiso var, vai viņam ir neērti, to var izdarīt ar otru kāju, visi varianti mums ir paredzēti.

Invalīdu apmācības automašīnai ir īpaša konstrukcija, bet precīzāk speciāls agregāts, kurš dod iespēju vadīt automobili, ja nav kādas no ekstremitātēm. Gan ja nav kājas, vai rokas.
Mēs piedāvājam individuālu pieeju praktiskās vadīšanas nodarbībās. Speciāli aprīkotu automašīnu, kura ir maksimāli pielāgota individuālajām fiziskajām īpatnībām un pārliecību piedaloties ceļu satiksmē.

Eksāmena atlikums СSDD

Ja cilvēkam ir esamas problēmas ar опорно-двигательным aparātu un ir mediķu pielaide pie automobiļa vadīšanas un viņam, svarīgi, kādas grupas invaliditāte, – tādi ļaudis mācās un nodod eksāmenu uz speciāla autoskolas automobiļa. Eksāmeni nododas uz kopējām dibināšanām: sākumā teorija, pēc tam praktisks eksāmens pa vadīšanu. Uz eksāmeniem invalīdiem neizdara nekādas atlaides, bet pieiet CSDD ļoti korekti.

Apmācība visā Latgalē.

Mūsējas autoskolas tamlīdzīgas filiāles ir esamas katrā rajonālajā centrā Latgalē, teorētisku apmācības daļu var paiet pa vietu жительства, turpat mēs un piešķirsim mācību automobili, bet nodot eksāmenu jūs varēsiet tuvā CSDD nodalījumā.

Gribas, lai ļaudis ar ierobežotām iespējām saprastu, ka tiem ir iespēja vadīt mašīnu. Daudziem no tiem automobilis – tā ir dzīves nepieciešamība un mūsējs uzdevums – dot iespēju visiem ļaudīm ar ierobežotām iespējām, neatkarīgi no invaliditātes un dzīvesvietas to pakāpes mācīties automobiļa vadīšanai, saņemt tiesības un pārvaldīt automobili tāpat kā visi dalībnieki ceļa