Par “bezmaksas” teorijas kursiem

Par ``bezmaksas`` teorijas kursiem

Ir Daugavpilī dažas autoskolas, kuras lai pēc iespējas vairāk iemānīt kursantus pie sev, piedāvā dažādas kosmiskas atlaides vai vispār bezmaksas apmācību. Un jūs zināt, ka atrodas tādi “antiņi”, kuri tam tic. Uzmanīgi izlasiet šos padomus vai lieki tērējiet savu naudu, kā to izdarīja jau daudzi cilvēku.

Uz šo brīdi daudzas autoskolas piedāvā neticamus nosacījumus – iestāšanos autoskolā, dokumentu noformējums, pat teorijas kursu sola veikt par velti vai pa pārsteidzoši zemām cenām. Visbiežāk tādas akcijas un piedāvājumus var atrast internetā – autoskolu mājas lapās vai skrejlapās un reklāmas sludinājumos, kuras mums iemet pastkastēs.

” Nulle apmācība”,
“Teorija tikai Eur 0,99”,
“Brauciet un neko nemaksājiet”! – skan vilinoši, vai ne?

Izvērtējot tādus piedāvājumus, Jums nepieciešams saprast, cik tie ir reāli un kādi var būt zemūdens akmeņi.

Patiešām, vai vadītāju apmācības kursi var būt pilnīgi par velti?

Cenu dempings autovadītāju kursu tirgū uz šo brīdi sasniedzis absolūtu absurda līmeni. Piedāvājot atšķirīgus, liktos izdevīgus nosacījumus, autoskola saņem lielāku skolnieku daudzumu, taču pēc aptauju rezultātiem uz šo brīdi galvenais kritērijs ir cena, bet ne kvalitāte.

Iegaumējiet, ka izdevumi uz apmācību auto kursi rodas no dažādām pozīcijām. Dzīvē eksistē naudas saglabāšanas likums – par nepamatotu ekonomēšanu nāksies maksāt vēlāk un vairāk.

1. Dokumentu noformēšana

Pirmkārt, tiek paaugstināta iestāšanās autoskolā dokumentu noformēšana.
Otrkārt, jau apmācības laikā Jūs informē par cenām uz pirmo medicīnisko palīdzību, medicīniskās izziņas saņemšanu, un esat pārliecināti – piedāvātās cenas būs augstākas, nekā citur. Neskatoties uz to, ka šie kursi nav tieši saistīti ar autoskolu, statistika liecina, ka kursanti kā likums citur nemeklē. Meklējot sev ērtāku lēmuma, šīs pozīcijas sagādās Jums daudz neērtību. Rodas jautājums, kāpēc uzreiz godīgi neizstāstīt, cik maksā katra pozīcija.

2. Līguma darbības termiņš

Nereti autoskolas kursanti ir spiesti atkārtoti maksāt par līguma pagarināšanu tikai tāpēc, ka nevarēja iekļauties apmācības periodā, kurš norādīts līgumā. Autoskolu statistika liecina, ka daudziem jauniešiem rodas neplānoti naudas tēriņi sakarā ar pieminētajiem 1.p sadārdzinājumiem. Pievērsiet uzmanību uz termiņu līgumā!

3. Praktiskās vadīšanas nodarbības

Var gadīties, ka autoskolas instruktors zina, ka summa par obligātajām vadīšanām pienākas autoskolai, bet ne viņam personiski. Tāpēc instruktors mērķtiecīgi palielina praktisku nodarbību daudzumu tāpēc, ka viņš sāks pelnīt tikai pēc tam, un viņš gribēs vairāk nopelnīt. Lūk tādēļ autoskolās, kur ir bezmaksas teorija – vadīšanu daudzums vienmēr būs ievērojami lielāks. Autoskolai un instruktoram kaut kā ir jākompensē savi zaudējumi no bezmaksas teorijas.

4. Darbinieku alga

Ekonomija tiek veikta ari darbinieku darba algu samazināšanas ceļā. Daudzi pasniedzēji un instruktori grib aiziet no darba zemas algas dēļ. Šie nosacījumi savukārt var iespaidot pasniedzēju un instruktoru attieksmi pret kursantiem. Tādēļ internetā mēs nereti lasām informāciju par atšķirīgām konflikta situācijām, kad autoskola maksā mazu darba algu saviem darbiniekiem.

Bet kāda būtu jūsu attieksme, ja jūs par savām profesionālajām iemaņām saņemtu pusi darba algas vai jums piedāvātu strādāt bezmaksas? Kā izmainītos jūsu attieksme pret tādas iestādes klientiem? Atbildot uz šiem jautājumiem, jūs saņemsiet godīgu atbildi uz jautājumu par to, cik ļoti kvalitatīvus pakalpojumus varam gaidīt no tādas autoskolas.

5. Apmācības kvalitāte

Parasti kursanti dalās uz lielām grupām, kurās pasniedzējiem nav iespējas pievērst uzmanību atsevišķi katram. Individuālas pieejas neesamība, savukārt, negatīvi atteicas uz apmācības kvalitāti – nav personiska kontakta starp pasniedzēju un skolnieku.

Kā Jūs riskējat izvēloties “bezmaksas” apmācību?

Nepieciešams atgādināt, ka automobilis ir paaugstinātas bīstamības pārvietošanās līdzeklis, un Jums uzglūn bīstamība uz katra soļa. Neapgūtās teorētiskās zināšanas un praktisku iemaņu trūkums var novest pie automobiļa un miesiskiem bojājumiem. Tā rodas nelaimes gadījumi un neparedzēti izdevumi.

broken-carViena maza skramba, kura parādījās uz Jūsu mašīna ir cēlonis nepietiekamai braukšanas iemaņu apgūšanai, atvedīs pie lielākiem izdevumiem, nekā pilnvērtīga apmācības vērtība. Nepieciešams atgādināt, ka jaunu autovadītāju apdrošināšana ir dārgāka, to var izskaidrot ar statistiku – autoavāriju daudzumu. Jebkura turpmākā autoavārija palielinās Jūsu apdrošināšanas vērtību.

Visi iepriekšminētie faktori norāda uz neērtībām, ar kurām Jūs varat sadurties šķietamās ekonomēšanas rezultātā autoskolas izvēles rezultātā ar neticamām atlaidēm vai bezmaksas teorijām.

Tagad Jūs saprotat, ka kvalitatīvu izglītību var saņemt tikai par atbilstošo cenu?

Izglābiet savu draugu, klasesbiedru, kolēģi no liekiem izdevumiem – dalieties ar šo informāciju.