Vadīšanas eksāmens

Kā vieglāk nokārtot vadīšanas eksāmenu

Vadītāja tiesību saņemšana ir svarīgs moments jebkura cilvēka dzīvē. Kādam tas izdodas no pirmās reizes, bet citiem mazliet vēlāk. Eksāmena rezultāts ir atkarīgs ne tikai no zināšanām, kuras jums deva vadīšanas instruktors, bet arī no jūsu emocionālā stāvokļa pirms eksāmena. Pārmērīgi liels uztraukums var negatīvi ietekmēt eksāmena rezultātu, pat, ja jūsu braukšanas iemaņas ir ļoti labas. Atceraties, ka eksaminators sēž blakus jums ne tādēļ, lai jūs iegāztu. Viņa galvenais uzdevums – pārbaudīt jūsu prasmi braukt un objektīvi novērtēt, vai viņš ir pietiekams augsts, lai varēja jums izdot vadītāju tiesības.

Dosim dažus padomus, lai veiksmīgi nokārtu vadīšanas eksāmenu:

Uzmanīgi klausieties katru eksaminatora komandu. Ja kaut kas nav saprotams, nebaidieties pārprasīt atkārtot vai paskaidrot komandu.
Līdzko jūs saņēmāt komandu, samaziniet ātrumu un pārdomājiet gaidāmo manevru, novērtējiet apkārtējo situāciju (ceļu zīmes, apzīmējumu līnijas, priekšroku, tramvaju ceļu klātbūtni, gājēju esamību), ieņemiet attiecīgo stāvokli uz brauktuves.
Pēc manevra pabeigšanas, pacenšaties neaizkavēt kustību, pēc iespējas ātrāk uzņemiet atļauto ātrumu.
Ja komandas ir dotas viena pēc otras, jābūt ļoti uzmanīgam, pilnīgi iespējams, ka otrā komanda ietekmē pirmās komandas izpildi.
Nogriežot krustojumā pa labi vai pa kreisi, nesteidzaties pēc iespējas ātrāk izpildīt manevru. Nogriežot, samazināsiet ātrumu un paskatieties ceļa zīmes brauktuves sākumā - vai nav vienvirziena ceļš, kādi ātruma ierobežojumi un tā tālāk.
Lai izbraukt uz galveno ceļu, neriskējiet, bet sagaidiet drošu momentu, lai manevra laikā nevienam netraucētu. Bet, ja tomēr izbraucāt un redzat, ka tuvojas transportlīdzeklis, izdariet visu iespējamo, lai pēc iespējas ātrāk uzņemtu pieļaujamo ātrumu.
Atceraties, ka nogriežot pa labi vai pa kreisi, ir jālaiž gājēji. Tieši šā likuma neievērošana kļūst par eksāmena nenokārtošanu.
Ja uz ceļa rodas nestandarta situācija, piemēram, auto avārija, izkritusi krava vai ceļu remonts, savlaicīgi samaziniet ātrumu un nesteidzieties bīstamu vietu apbraukt pēc iespējas ātrāk. Novērtējiet situāciju priekšā, aizmugurē un tikai tad veiciet manevru.
Ļoti bieži kursanti pieļauj kļūdu pārkārtojoties no vienas joslas uz otru. Pirms pārkārtojaties uz citu joslu novērtējat, kas notiek aizmugurē un vai nav nepārtrauktās joslas, kas aizliedz šo manevru.
Ja, izpildot eksaminatora komandu, jūs kļūdījāties un iebraucāt joslā, no kurasaizliegts izpildīt doto komandu, nemēģiniet akli braukt tālāk, savādāk eksāmens būsbeidzies. Labākizmainīt maršrutu - saņemsiet soda punktus par maršruta izmainīšanu, bet eksāmenu varēsiet turpināt.
Labākizmainīt maršrutu - saņemsiet soda punktus par maršruta izmainīšanu, bet eksāmenu varēsiet turpināt.

Atceraties, ka eksāmens Jums nav jāsasteidz, bet jāiekļaujas satiksmē un jābrauc dinamiski. Sekmīgu eksāmena nokārtošanu.